Hakkımızda

Akıllı Sözlük

Akıllı Sözlük, insanlık tarihi boyunca söylenmiş, gelecek nesillere ilham kaynağı olabilecek tüm sözleri bir çatı altında toplayarak, ihtiyaç duyulan bilgilere kolayca ulaşılabilmesini sağlayan bir web sitesidir. Aynı zamanda bu portalda, insanlığın hayatı sorgulamaya başlamasından bu yana hep sora geldiği sorulara ve bunların cevaplarına yer verilmektedir.

Amaç ve Hedefler

Bireysel veya toplumsal olarak insanlığın gelişmesinin önündeki en büyük engelin ön yargı olduğu fikrinden yola çıktık. Akıllık Sözlük; bireylerin kendi kültür zenginliği olan atasözlerini ve deyimlerini içselleştirmelerini ve farklı kültüre sahip toplumların kaynaşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda Akıllı Sözlük, bir çoğumuzun kendi yaşamında karşılaştığı soruların cevaplarının tartışıldığı bir web portalı olmayı da hedeflemektedir.

Akıllı Sözlük; aynı zamanda okul hayatına devam eden çocukların, velilerin, öğretmenlerin ve eğitim kurumlarının kullanabilecekleri teknolojik bir yapı sunmaktadır. Bu portalın diğer bir hedefi ise dünya milletlerini, insanlığın ortak mirası etrafında toplayarak kaynaşmalarına yardımcı olmaktır.

İlk başta bireylerin kendi kültür birikimleri olan atasözlerini ve deyimlerini içselleştirmesini kolaylaştırmak amacıyla inşa edilen Akıllı Sözlük, aynı zamanda farklı kültürlere ait atasözlerinin ve deyimlerin anlamsal olarak çevirilerine de yer vererek kültürel etkileşimi artırmayı amaçlamaktadır.

Hem bizlere ve hem de tüm insanlığa katkı sağlamak için web sitemize üye olabilirsiniz. Hemen bir soru sorun ya da bir soruya cevap vererek katkı sağlayın.